• Крок 1

    Прийміть дітей у свою родину

    Ви маєте особисто забрати дітей із місця їхнього перебування. Разом із дітьми батьки-вихователі отримують документи для кожного з них:

    • рішення органу опіки і піклування про влаштування дитини у велику прийомну сімʼю (ДБСТ);
    • свідоцтво про народження дитини;
    • висновок про стан здоров'я, фізичний та розумовий розвиток дитини;
    • документ про освіту;
    • висновок про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини, наданий інклюзивно-ресурсним центром (за наявності);
    • рішення органу опіки і піклування за місцем походження дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування, про встановлення відповідного статусу дитини та документи, на підставі яких ухвалено таке рішення;
    • довідка про наявність та місцезнаходження братів і сестер чи інших близьких родичів дитини;
    • пенсійне посвідчення на дітей, які одержують пенсію, копія ухвали суду про стягнення аліментів;
    • опис майна, яке належить дитині, у тому числі житла, та відомості про осіб, які відповідають за його збереження.

    Результат кроку:

    Результатом цього важливого кроку є те, що діти тепер стають частиною вашого життя, символізуючи завершення юридичних формальностей створення нової форми сімейного виховання. 

    Відтепер розпочинається процес об'єднання та взаємного прийняття, покладаючи фундамент для створення теплої, гармонійної та люблячої сім'ї, де прийняті діти можуть гармонійно зростати, зцілюючись від пережитого досвіду.

  • Крок 2

    Пройдіть адаптацію дітей у новій родині

    Процес адаптації може мати свої унікальні виклики та особливості, оскільки кожній дитині потрібно адаптуватися до життя в новій сім'ї, з якою вона не має кровних зв'язків. Відповідно, встановлення емоційних зв'язків та створення відчуття безпеки й приналежності може зайняти більше часу та вимагати додаткових зусиль із боку батьків-вихователів. Це тривалий і складний процес, який вимагає від батьків терпіння і безумовного прийняття кожної дитини у великій прийомній сімʼї (ДБСТ).

    Перегляньте матеріали курсу підготовки з питань виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в частині адаптації. Підтримуйте регулярний зв'язок і дотримуйтесь порад соціального/-ої працівника/-ці або фахівця/-чині з соціальної роботи, який/-а буде закріплений/-на за вашою великою прийомною сімʼєю (ДБСТ). Це основний контакт, який може вам допомогти в процесі адаптації та налагодження зв’язку з кожною дитиною.

    Результат кроку:

    Сімейні рутини та звичаї стають більш визначеними та стабільними. Сімейні конфлікти та непорозуміння вирішуються більш конструктивно, що сприяє розвитку міцних і здорових стосунків у великій прийомній сімʼї (ДБСТ).

    У процесі адаптації надзвичайно важливо шукати та користуватися можливостями постадоптаційної підтримки.

Лінія турботи

Як прийняти дитину у свою родину?
— Пишіть, щоб дізнатись більше!

Якщо у вас виникли додаткові питання — наші експерти та експертки допоможуть краще розібратися в процедурі усиновлення та сімейних формах виховання дітей.

Надіслати звернення вже зараз.