Про велику прийомну сімʼю

Велика прийомна сімʼя (ДБСТ) — це сімʼя, де виховуються діти, які не можуть жити зі своїми біологічними родинами. Це родина, де дітей доглядають і виховують як власних, де вони відчувають тепло, підтримку і мають можливість зростати та розвиватися в безпеці й любові.

Це завжди тимчасова форма догляду дітей. Вона тривала, але має на меті підготувати дітей до повернення в їхні біологічні родини, до усиновлення або ж до самостійного життя, коли вони стають дорослими.

превю відео

Ключові факти

Велика прийомна сімʼя (ДБСТ): виховання дітей у сім’ї громадян України.

Статус: батьками-вихователями може бути як сімейна пара, так і людина, яка не перебуває в шлюбі.

Винагорода: виховання дітей здійснюється за плату (грошове забезпечення).

Кількість дітей: Велика прийомна сімʼя (ДБСТ) може прийняти від 5 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування. Загальна кількість дітей, включно з біологічними, не може перевищувати 10 осіб.

Категорія дітей: Велика прийомна сімʼя (ДБСТ) призначена для виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Під час воєнного стану до таких сімей можуть тимчасово влаштовувати й інших дітей, які залишились без батьківського піклування.

Спільне проживання: діти виховуються та проживають разом із великою прийомною сімʼєю (ДБСТ).

Період: діти проживають у великій прийомній сімʼї (ДБСТ) до 18 років або до закінчення закладу освіти. Діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування, яким встановлено інвалідність, за їхнім вибором можуть продовжити проживати і виховуватися у великій прийомній сімʼї (ДБСТ) до досягнення ними 23-річного віку незалежно від того, чи навчаються вони у закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої або вищої освіти.

Права дітей: за дітьми зберігаються їхній статус, право на всі виплати та житло, право підтримувати зв’язок із біологічною родиною.

ключові факти: зображення

Хто може бути батьками-вихователями?

Створити велику прийомну сімʼю (ДБСТ) може подружжя (люди, які перебувають у шлюбі) або окрема повнолітня, працездатна, платоспроможна, здорова людина (у випадку подружжя ці вимоги застосовуються щодо кожного з них).

Хто не може бути батьками-вихователями?

Батьками-вихователями не можуть бути особи, зазначені в статті 212 Сімейного кодексу України:

  • люди, які визнані недієздатними або їх дієздатність обмежена;

  • люди, позбавлені батьківських прав, якщо ці права не були поновлені;

  • ті, хто раніше усиновлювали або приймали на виховання дитину, але цей процес було скасовано з їхньої вини;

Діти, яких можна влаштувати у Велику прийомну сімʼю (ДБСТ)?

На виховання та спільне проживання у велику прийомну сімʼю (ДБСТ) влаштовуються діти, які мають статус дитини-сироти чи дитини, позбавленої батьківського піклування:

  • діти-сироти — діти, у яких померли або загинули батьки, і це підтверджується свідоцтвом про смерть кожного з них;

  • діти, позбавлені батьківського піклування — діти, про яких не піклуються їхні батьки з різних причин:

Лінія турботи

Як прийняти дитину у свою родину?
— Пишіть, щоб дізнатись більше!

Якщо у вас виникли додаткові питання — наші експерти та експертки допоможуть краще розібратися в процедурі усиновлення та сімейних формах виховання дітей.

Надіслати звернення вже зараз.