Утворення прийомної сімʼї

  • Крок 1

    Пройдіть взаємодобір родини і дитини

    Після включення інформації про кандидатів у прийомні батьки до журналу обліку потенційних опікунів/-ок, піклувальників/-ць, прийомних батьків, батьків-вихователів службою у справах дітей надається інформація про дітей, які потребують сімейного виховання.

    На виховання та спільне проживання у прийомну сімʼю насамперед влаштовуються діти, які перебувають на первинному обліку дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, на відповідній адміністративно-територіальній одиниці.

    Під час пошуку, знайомства та встановлення контакту з дітьми дотримуйтеся порад і правил, про які дізналися під час проходження курсу підготовки з питань виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

    Результат кроку:

    Ви обрали дитину, дітей, а вони вас. Ви познайомилися, встановили контакт, запропонували свою сім’ю, а дитина, діти — прийняли вашу пропозицію. Результат кроку фіксується в актах про знайомство та встановлення контакту, а також надання згоди на влаштування дитини в сім’ю, якщо дитина в силу віку та стану свого розвитку усвідомлює події.

  • Крок 2

    Подайте заяву про створення прийомної сімʼї

    Вам потрібно подати заяву про утворення прийомної сімʼї (служба у справах дітей допоможе вам її скласти) із зазначенням інформації про наявність або відсутність боргових зобов’язань та продублювати пакет документів. Така заява подається до органу, який утворює прийомну сімʼю (районна, районна у мм. Києві та Севастополі держадміністрація, виконавчий орган міської ради).

    Районна, районна у мм. Києві та Севастополі держадміністрація або виконавчий орган міської ради ухвалює рішення про утворення прийомної сімʼї на підставі поданої заяви, висновку служби у справах дітей та рекомендацій центру соціальних служб.

    Результат кроку:

    Районною, районною у мм. Києві та Севастополі держадміністрацією або виконавчим органом міської ради ухвалено рішення про утворення прийомної сімʼї. Зазвичай, рішення про утворення прийомної сімʼї оформляється розпорядженням.

  • Крок 3

    Підпишіть договір про влаштування дітей на виховання та спільне проживання в прийомній сімʼї

    Після ухвалення рішення про утворення прийомної сімʼї між прийомними батьками та органом, який ухвалив рішення, укладається договір про влаштування дітей у прийомну сімʼю на виховання та спільне проживання.

    Перегляньте форму такого договору тут: Договір про влаштування дітей на виховання та спільне проживання у прийомній сімʼї

    Результат кроку:

    Між прийомними батьками та органом, який ухвалив рішення, підписано договір про влаштування дітей на виховання та спільне проживання в прийомній сімʼї. Цим договором визначено конкретний перелік зобов’язань та обсяг відповідальності батьків щодо догляду та виховання дітей, а також зобов'язання органу, який ухвалив рішення про утворення прийомної сімʼї, щодо забезпечення функціонування прийомної сімʼї.

Лінія турботи

Як прийняти дитину у свою родину?
— Пишіть, щоб дізнатись більше!

Якщо у вас виникли додаткові питання — наші експерти та експертки допоможуть краще розібратися в процедурі усиновлення та сімейних формах виховання дітей.

Надіслати звернення вже зараз.